Home

Vintage Floral Decor

Kwiaty wprowadzają świeżość i lekkość do wnętrza. Właśnie z tego względu uwielbiam kwiatowe grafiki i kwiatowe wzory w domowej przestrzeni. Według mnie takie drobne elementy sprawiają, że nawet najbardziej szary dzień wydaje się radośniejszy i przyjemniejszy.

Porcelana z kwiatami w roli głównej

Od pewnego czasu zaczęłam kolekcjonować porcelanę w kwiatowe wzory. Uwielbiam taką porcelanę nie tylko za jej praktyczne zastosowanie, ale przede wszystkim za jej piękne wykonanie i unikatowość. Każdy talerz traktuje jak małe dzieło sztuki. Większość porcelanowych talerzy w mojej kolekcji pochodzi z aukcji internetowych. Na zdjęciu talerzyk z kobaltowym wzorem, talerz z angielskiej porcelany z zielonym motywem i talerz z niebieskimi kwiatami Villeroy&Boch.

Wazon z kobaltowym wzorem znalazłam na stronie Westwing.

Kwiatowe grafiki

Zestaw botanicznych grafik

Zestaw botanicznych ilustracji to świetny pomysł na wprowadzenie kwiatowych motywów do domowej przestrzeni i cieszenie się nimi przez cały rok, niezależnie od pogody za oknem!

Tekstylia w kwiatowe wzory

Źródło: Pinterest

Kwiatowe nadruki na tkaninach to kolejny przykład na zaproszenie „kwitnących ogrodów” do naszego domu. Botaniczne motywy w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne – od kwiatowych tapet, po kwiatowe wzory na poduszkach, narzutach, krzesłach czy fotelach.

(1) Comment

  1. […] są tu wielbiciele kwiatowych motywów to odsyłałam Was do wcześniejszego wpisu, gdzie znajdziecie pomysły na dekoracje z kwiatowym […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *