Proste sposoby na wystylizowanie kuchennej przestrzeni

Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że małymi detalami możemy zmienić przestrzeń w której na co dzień przebywamy. Z racji tego, że uwielbiam dekorować własne otoczenie, postanowiłam podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przydatnymi trikami.

Książki

Książka to element który musi się znaleźć w każdym domu. Zazwyczaj książki przechowujemy na półkach regału, na stoliku kawowym, na szafce nocne. Natomiast jeśli chodzi o książki kulinarne to uważam, że idealnym miejscem do ich przechowywania jest właśnie kuchnia. Nie tylko są wspaniałym źródłem kulinarnych inspiracji, ale również pięknie wyglądają i wzbogacają estetycznie kuchenną przestrzeń.

Ramki, obrazy, grafiki

Oryginalny obraz, kulinarna grafika czy wydrukowany przepis oprawiony w ramę są genialnym pomysłem na dodanie ciekawego akcentu w kuchni. Nie tylko będą pięknie dekorować kuchenny blat, ale mogą się okazać pomocne podczas gotowania.

Jeśli poszukiwalibyście botanicznych grafik do swojej kuchni to sprawdźcie grafiki w naszym sklepie White Rose Peonies.

Złote i miedziane dodatki

Wydawać by się mogło, że powyższe inspiracje nie potrzebują komentarza. Zdjęcia mówią same za siebie. Właśnie dlatego tak bardzo uwielbiam bawić się dodatkami (zarówno w stylizacjach modowych jak i stylizacji wnętrz) Na powyższych zdjęciach widać jak duży wpływ odgrywa tych kilka elementów na odbiór otoczenia. Złote i miedziane dodatki rozświetlają kuchenną przestrzeń, dodając elegancji i ponadczasowego charakteru.

Deski

Bardzo przydatne i na co dzień używane deski do krojenia i serwowania są świetnym elementem dekoracyjnym. Wybierając materiał deski zwróćcie tylko uwagę na ich zastosowanie. Osobiście uwielbiam marmurowe i drewniane deski – pięknie się prezentują i dodają niepowtarzalnego charakteru w kuchennej stylizacji.

Kwiaty

Chyba nie byłaby sobą gdybym nie wspomniała o kwiatach. A tak poważnie jest to jeden z najprostszych i najbardziej efektownych sposobów stylizacji. Kwiaty i rośliny zawsze dodają lekkości i świeżości w pomieszczeniu. Nie musi być to wyrafinowany bukiet, czasami wystarczy kilka gałązek kwitnącego drzewka, kwiaty z ogrodu lub bukiet jesiennych liści.

Jeśli są tu wielbiciele kwiatowych motywów to odsyłałam Was do wcześniejszego wpisu, gdzie znajdziecie pomysły na dekoracje z kwiatowym motywem.

Leave a Comment